Aktivnosti u okviru Obiteljskog savjetovališta su slijedeće:
Savjetovalište za djecu i mlade
Podrška djeci u svim poteškoćama s kojima se moraju nositi (teškoće u savladavanju školskog gradiva, teškoće u komunikaciji s vršnjacima, teškoće u ophođenju i ponašanju, teškoće u prilagodbi na bolest,i invaliditet, razne gubitke, polazak u školu, učenički dom, fakultet…). Organizacija različitih radionica u osnovnim i srednjim školama o problemima karakterističnima za dobnu skupinu.
Savjetovalište za roditelje i djecu
Podrška roditeljima u roditeljskim izazovima, te pri poteškoćama u cjelokupnom funkcioniranju obitelji (narušeni odnosi roditelja i djece, teškoće u komunikaciji unutar obitelji, pitanja vezana uz trudnoću i novo roditeljstvo, posvojenje i udomiteljstvo, teškoće obitelji u prilagodbi na bolest, invaliditet, gubitak člana obitelji, prilagodba na dolazak novog člana obitelji – brata ili sestru, pomajku ili poočima, teškoće u odgoju djece ili u prilagodbi obitelji na neke razvojne poteškoće ( adolescencija, početak škole, ovisnosti, nasilja…).
Bračno i partnersko savjetovanje
Podrška bračnim partnerima da ostvare dobru i kvalitetnu komunikaciju i odnos, što je temelj i daljnjim kvalitetnim obiteljskim odnosima (teškoće vezane uz funkcioniranje u braku, prekidu braka, razvodu, dogovori oko daljnjeg funkcioniranja pri razvodu ili razlazu, nasilje u obitelji.
Različita individualna i grupna savjetovanja
Podrška i savjetovanje pojedinaca ili grupa oko specifičnih teškoća (tjeskoba, depresivnost, tugovanje, ovisnosti, ljutnja/agresija, nisko samopoštovanje i samopouzdanje, usamljenost, loša komunikacija…).
U iznimnim situacijama savjetovanje se odvija odmah po dolasku korisnika u prostor Obiteljskog savjetovališta, ukoliko je to moguće i potrebno. Savjetovanje je prilagođeno potrebama korisnika, te se tijekom prvog susreta ispituju potrebe korisnika, dogovaraju
ciljevi i svrha savjetovanja, te ukoliko je potrebno, korisnik se upućuje u neku drugu ustanovu ili instituciju, Ukoliko korisnik pristane na savjetovanje s dogovorenim ciljevima, potpisuje izjavu o savjetovanju, u kojoj navodi da se slaže s ciljevima savjetovanja, te da je potpuno dobrovoljno došao na savjetovanje. Za maloljetnu djecu, izjavu potpisuju roditelji.